en
SUPPORT PROGRAM PROGRAM PODRŠKE
REG LAB TWINNING EXCHANGE MENTORSHIP SUMMER SCHOOL
REG LAB TWINNING RAZMJENA MENTORSTVO LJETNA ŠKOLA

S veseljem vas obavještavamo da je s provedbom započeo naš projekt Regional Lab: New Culture Spaces and Networks as drivers of an Innovative and Sustainable Bottom-up Development of Regional Collaboration – skraćeno: REG.lab.

Projekt okuplja mreže i kulturne centre iz šest zemalja regije: Anibar (Kosovo), Društvo Asociacija (Slovenija), Jadro Asocijacija (Sjeverna Makedonija), Operacija grad (Hrvatska), Asocijacija NKSS (Srbija) i OKC Abrašević (BiH). Nadovezujući se na inovativne prakse koje se razvijaju na pojedinim nezavisnim scenama, cilj nam je ponuditi okvir i infrastrukturu za razmjenu, osnaživanje i zagovaranje novih, demokratičnih i participativnih modela upravljanja, kao i za regionalno povezivanje i djelovanje nezavisnokulturnih aktera.

Tijekom trogodišnjeg perioda provodit ćemo niz raznovrsnih aktivnosti, uključujući diskurzivne, edukacijske, zagovaračke i izdavačke. Takvom intenzivnom suradnjom nastojat ćemo dati regionalni, solidaran odgovor na krizu ne samo kulturnih sektora na ovim prostorima, nego i širih demokratskih procesa u našim društvima.

Detalje o našim aktivnostima očekujte uskoro.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije, u sklopu natječaja namijenjenog jačanju kulturne suradnje i konkurentnosti kulturnih i kreativnih industrija na zapadnom Balkanu, raspisanog u okviru programa Kreativna Europa.

S veseljem vas obavještavamo da je s provedbom započeo naš projekt Regional Lab: New Culture Spaces and Networks as drivers of an Innovative and Sustainable Bottom-up Development of Regional Collaboration – skraćeno: REG.lab.

Projekt okuplja mreže i kulturne centre iz šest zemalja regije: Anibar (Kosovo), Društvo Asociacija (Slovenija), Jadro Asocijacija (Sjeverna Makedonija), Operacija grad (Hrvatska), Asocijacija NKSS (Srbija) i OKC Abrašević (BiH). Nadovezujući se na inovativne prakse koje se razvijaju na pojedinim nezavisnim scenama, cilj nam je ponuditi okvir i infrastrukturu za razmjenu, osnaživanje i zagovaranje novih, demokratičnih i participativnih modela upravljanja, kao i za regionalno povezivanje i djelovanje nezavisnokulturnih aktera.

Tijekom trogodišnjeg perioda provodit ćemo niz raznovrsnih aktivnosti, uključujući diskurzivne, edukacijske, zagovaračke i izdavačke. Takvom intenzivnom suradnjom nastojat ćemo dati regionalni, solidaran odgovor na krizu ne samo kulturnih sektora na ovim prostorima, nego i širih demokratskih procesa u našim društvima.

Detalje o našim aktivnostima očekujte uskoro.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije, u sklopu natječaja namijenjenog jačanju kulturne suradnje i konkurentnosti kulturnih i kreativnih industrija na zapadnom Balkanu, raspisanog u okviru programa Kreativna Europa.